Edu4Graf

Edu4Graf

Termin grafolog wywodzi się z języka greckiego („grapo” – piszę, „logo” – słowo, nauka). Korzenie grafologii sięgają najstarszych cywilizacji Chin, Egiptu i Grecji. Konfucjusz zalecał przed wiekami, by strzec się człowieka, którego pismo kołysze się jak trzcina na wietrze. Przestroga ta jest maksymą wielu ludzi do dziś. Zawiera niewiele słów, ale oddaje wielką życiową mądrość. Grafologia to „najstarsza metoda poznania człowieka, ale w porównaniu z innymi mająca mocniejsze podstawy empiryczne i o wiele bardziej rozpowszechniona w praktyce”, tak napisał Richard Meili w Podręczniku diagnostyki psychologicznej.

Grafologia to dziedzina wiedzy pozwalająca rozpoznać osobowość człowieka na podstawie pisma odręcznego. Bazuje na stwierdzeniu, że pismo człowieka jest niepowtarzalne i silnie zindywidualizowane. Tak jak nie ma dwóch identycznych osób o takich samych liniach papilarnych, tak nie ma dwóch identycznych charakterów pisma. Wynika to z indywidualności psychicznej. Z pisma ręcznego można wyczytać bardzo dużo, nie można jedynie wyczytać przyszłości, ponieważ nie jest to wróżbiarstwo.

Badanie pisma ręcznego i podpisów ma za zadanie wspomagać m.in. wymiar sprawiedliwości, policję, prokuraturę, jak również osoby nie związane bezpośrednio z kryminalistyką lecz zmuszone – z racji wykonywanych zadań służbowych – do weryfikacji dokumentów pod kątem ich autentyczności. Chcemy zaprosić Was na szkolenia poszerzające wiedzę z zakresu badania pisma ręcznego i podpisów, ich autentyczności, jak również zasad pobierania materiału porównawczego do ekspertyzy identyfikacyjnej pisma ręcznego.

 

Najbliższe szkolenia w zakresie grafologii:

Autentyczność podpisu, pisma ręcznego i dokumentów

Zapoznanie z metodami fałszerstw podpisów i pisma ręcznego, cechami świadczącymi o podrobieniu/przerobieniu podpisu, zasadami postępowania w przypadku podejrzenia fałszerstwa oraz procedurami służącymi ujawnieniu fałszerstwa.

 

Zasady pobierania materiału porównawczego do ekspertyzy identyfikacyjnej pisma ręcznego

Szkolenie skierowane jest do osób niezwiązanych bezpośrednio z kryminalistyką, lecz zmuszonych – z racji wykonywanych zadań służbowych – do zabezpieczenia materiału porównawczego dla potrzeb przyszłych badań specjalistycznych. Przede wszystkim do pracowników sądów, prokuratur i policji, prowadzących sprawy związane z fałszerstwami dokumentów, ale także innych osób weryfikujących dokumenty.

 

Podstawowe typy grafizmu i ich znaczenie w psychologii pisma

Identyfikacja człowieka na podstawie pisma ręcznego. Kształtowanie się cech pisma. Podstawy psychografologii, która pozwala określić cechy osobowości, nasz intelekt, uczucia, zachowania. Analiza siebie na podstawie swojego rękopisu.

 

Szczegółowych informacji udzielimy Państwu pod numerem telefonu:

kom. 515-577-306 lub 515-577-308

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przedstawiony program dotyczy szkoleń otwartych. W przypadku szkoleń dedykowanych nasze programy szkoleniowe są dopasowane do specyficznych potrzeb klienta.

 

Centrum Szkoleniowe edu4U

Gwarantujemy profesjonalne rozwiązania szkoleniowe, coachingowe oraz eventowe. 

Naszą misją jest skuteczność i kompleksowość oferty. Gwarantujemy rozwój Twojego potencjału oraz Twojej firmy. Jesteśmy dla Ciebie!

Kontakt

Centrum Szkoleniowe edu4U

Oddział Koszalin

ul. Szczecińska 22 p.II

75-135 Koszalin

E-mail: biuro@edu4u.info.pl

Telefon: 515-577- 306 , 515-577- 308

Szukaj