Edu4Graf

 Centrum edu4graf

Oferuje profesjonalne opinie kryminalistyczne wykonywane przez eksperta kryminalistyki posiadającego status biegłego sądowego.

 

Ekspert:

Luiza Boniecka

Biegły Sądowy Grafolog, członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Ekspert z zakresu badania dokumentów, pisma ręcznego i podpisów z wieloletnim doświadczeniem. Współpracuje z licznymi organami procesowymi, administracją publiczną, osobami prawnymi oraz fizycznymi w całej Polsce. Cechują się rozległą wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz ustawicznie pogłębia swoje umiejętności o najnowsze informacje z zakresu ekspertyzy dokumentów.

  

 

 Czym jest grafologia?

Grafologia to dziedzina wiedzy pozwalająca rozpoznać osobowość człowieka na podstawie pisma odręcznego. Bazuje na stwierdzeniu, że pismo człowieka jest niepowtarzalne i silnie zindywidualizowane. Tak jak nie ma dwóch identycznych osób o takich samych liniach papilarnych, tak nie ma dwóch identycznych charakterów pisma. Wynika to z indywidualności psychicznej. Z pisma ręcznego można wyczytać bardzo dużo, nie można jedynie wyczytać przyszłości, ponieważ nie jest to wróżbiarstwo.

                                                                                                                  ****

Termin grafolog wywodzi się z języka greckiego („grapo” – piszę, „logo” – słowo, nauka). Korzenie grafologii sięgają najstarszych cywilizacji Chin, Egiptu i Grecji. Konfucjusz zalecał przed wiekami, by strzec się człowieka, którego pismo kołysze się jak trzcina na wietrze. Przestroga ta jest maksymą wielu ludzi do dziś. Zawiera niewiele słów, ale oddaje wielką życiową mądrość. Grafologia to „najstarsza metoda poznania człowieka, ale w porównaniu z innymi mająca mocniejsze podstawy empiryczne i o wiele bardziej rozpowszechniona w praktyce”, tak napisał Richard Meili w Podręczniku diagnostyki psychologicznej.

Kogo wspiera grafologia?

Badanie pisma ręcznego i podpisów ma za zadanie wspomagać m.in. wymiar sprawiedliwości, policję, prokuraturę, jak również osoby nie związane bezpośrednio z kryminalistyką lecz zmuszone – z racji wykonywanych zadań służbowych – do weryfikacji dokumentów pod kątem ich autentyczności. Chcemy zaprosić Was na szkolenia poszerzające wiedzę z zakresu badania pisma ręcznego i podpisów, ich autentyczności, jak również zasad pobierania materiału porównawczego do ekspertyzy identyfikacyjnej pisma ręcznego.

 

Szczegółowych informacji udzielimy Państwu pod numerem telefonu:

kom. 515-577-308 lub 515-577-306

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Centrum Szkoleniowe edu4U

Gwarantujemy profesjonalne rozwiązania szkoleniowe, coachingowe oraz eventowe. 

Naszą misją jest skuteczność i kompleksowość oferty. Gwarantujemy rozwój Twojego potencjału oraz Twojej firmy. Jesteśmy dla Ciebie!

Kontakt

Centrum Szkoleniowe edu4U

Oddział Koszalin

ul. Zwycięstwa 126

75-614 Koszalin

E-mail: biuro@edu4u.info.pl

Telefon: 515-577- 306 , 515-577- 308

Szukaj