Warsztaty rozwojowe

Mały Szef Kuchni

Mały Szef Kuchni to wyjątkowe zajęcia kulinarne dla najmłodszych. To warsztaty, które pobudzą pasję do gotowania u Twojego dziecka i nauczą się zdrowo gotować.

Głównym celem zajęć jest propagowanie wśród dzieci, prozdrowotnej postawy świadomych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz nabycie umiejętności kulinarnych, ale przede wszystkim rozwój samodzielności u dzieci. Dzieci poznają nowe smaki, zapachy, pokochają zdrowe i smaczne potrawy. Przygotują potrawy na bazie naturalnych składników. Mali Kucharze nauczą się higieny i bezpieczeństwa w kuchni.  Na koniec zajęć będzie czas na degustacje kulinarnych efektów.

Zajęcia kulinarne są wspaniałym źródłem wiedzy dla uczniów. Nasze jedzenie zawiera wiele cennych informacji o świecie, w którym żyjemy.  Ze względu na wielorakie doznania zmysłowe zajęcia w kuchni są sposobnością do poznawania otoczenia i integracji zmysłów w naturalnych, niewymuszonych sytuacjach.


Dzieci często zadają pytania o rozmaite zjawiska i ich przyczyny np. Dlaczego woda paruje? Co się stało z cukrem w herbacie? Jak się piecze chleb? Dlaczego ciasto rośnie?

Najlepszym sposobem poznawania świata jest nauka poprzez własne doświadczenie, czyli odkrywanie świata. Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych, uważają takie zajęcia za bardzo atrakcyjne i potrzebne, chętnie przecież podpatrują co się dzieje w kuchni. Lubią pomagać rodzicom i dziadkom podczas przygotowywania posiłków.


W trakcie zajęć dzieci:

- czytają ze zrozumieniem przepisy kulinarne

- przygotowują stanowisko pracy

- zwracają uwagę na bezpieczeństwo i higienę podczas pracy

- opanowują proste sprawności motoryczno - manualne, jak np. własnoręczne nalewanie wody do naczynia, trzymanie sztućców, obieranie warzyw, krojenie, tarcie, szatkowanie, miksowanie produktów, smarowanie, wałkowanie, rozdrabnianie, wykrawanie, mieszanie składników 

- uczą się przyrządzania zdrowych posiłków dla siebie i bliskich

- przyrządzają własnoręcznie wspaniałe i zdrowe posiłki.

 

Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia do lat 12.

Odbywać się będą w każdy wtorek od 16:30-18:00 z podziałem na grupy. 

Na koniec przygotujemy zajęcia pokazowe dla rodziców.

 

Czas trwania warsztatów:

3 miesiące

 

 

Centrum Szkoleniowe edu4U

Gwarantujemy profesjonalne rozwiązania szkoleniowe, coachingowe oraz eventowe. 

Naszą misją jest skuteczność i kompleksowość oferty. Gwarantujemy rozwój Twojego potencjału oraz Twojej firmy. Jesteśmy dla Ciebie!

Kontakt

Centrum Szkoleniowe edu4U

ul. Zwycięstwa 126

75-614 Koszalin

E-mail: biuro@edu4u.info.pl

Telefon: 515-577- 306 , 515-577- 308

Szukaj